5 głównych barier w rozpoznawaniu WZW typu B i C

Wirusowym zapaleniem wątroby jest zarażona około jedna trzecia światowej populacji, a spośród 325 milionów ludzi żyjących z wirusowym zapaleniem wątroby na całym świecie, ponad 290 milionów jest wciąż nieświadomym nosicielem. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez WHA ustalono, że pięć głównych barier w rozpoznawaniu choroby WZW typu B i C to:

  • Brak powszechnej wiedzy o chorobach;
  • Brak wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby wśród pracowników służby zdrowia;
  • Brak łatwo dostępnych testów;
  • Piętno i dyskryminacja
  • Dodatkowe koszty ponoszone przez pacjenta.

Więcej informacji na ten temat na blogu Med Tech Views TU.

Bezpieczeństwo pacjenta w pełnym wymiarze

Wykorzystywanie systemów wymagających połączeń on-line wiąże się ze znacznym ryzykiem wystąpienia cyberataków.  Hakerzy mogą próbować wykraść dane pacjenta lub wykorzystać wrażliwe urządzenia wyposażone w funkcję zdalnego monitorowania.

Potrzebne są więc takie oprogramowania, które automatycznie wykryją wszelkie próby naruszenia bezpieczeństwa oraz będą posiadały wbudowany systemy łagodzenia potencjalnych zagrożeń.

Więcej na ten temat na blogu MedTech Views w artykule Romana Lysecky, Associate Professor of Electrical and Computer Engineering – University of Arizona:

Beat hackers we need design secure medical devices

 

Technologie medyczne a zrównoważona opieka zdrowotna

Technologie medyczne ratują życie, poprawiają zdrowie i przyczyniają się do zrównoważonej opieki zdrowotnej.  Na konieczność utrzymania tych wartości, przy uwzględnieniu trudnej sytuacji służyby zdrowia wskazuje Stowarzyszenie MedTech Europe, które w swojej działalności koncentruje się na pracach legislacyjnych w zakresie wyrobow medycznych i wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro, wieloletniej sprtrategii przemysłu technologii medycznych, ocenie tych technologii oraz bezpieczeństwie pacjenta i ochronie śroowiska.

Patient Safety

Antimicrobial Resistance (AMR) and Healthcare Acquired Infections (HAIs)

Blood Safety

SZKOLENIE: „Nowe regulacje prawne w zakresie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro”

Izba Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej (IPDDL) serdecznie zaprasza do udziału w szkoleniu:

„Nowe regulacje prawne w zakresie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro”

które odbędzie się 7 grudnia 2017 r. (czwartek), w godz. 09:00 – 18:00 w Warszawie Continue reading ‘SZKOLENIE: „Nowe regulacje prawne w zakresie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro”’

Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa
(pełna wersja raportu):
Chcę uzyskać pełną wersję raportu
Aby uzyskać pełną wersję raportu „Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa” prosimy o wypełnienie poniższej ankiety, na podstawie której otrzymają Państwo dedykowany link dostępu do raportu.Proszę podać adres e-mail do wysłania specjalnego linka: