Eppendorf Poland Sp. z o.o. – nowy Członek IPDDL

Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 21.08.2012 firma Eppendorf Poland Sp. z o.o. została przyjęta w poczet członków Izby Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej Związku Pracodawców.

Witamy w Naszym gronie.

Firma Eppendorf Poland Sp. z o.o. to część międzynarodowego koncernu biotechnologicznego Eppendorf, który powstał w Hamburgu w 1945 r. Dziś posiada własne filie w 20 krajach świata i zatrudnia ponad 2500 pracowników. Otwierając w 2011r. firmę Eppendorf Poland Sp. z o.o., grupa realizuje swoją strategię pozostawania w najbliższym kontakcie ze swoimi odbiorcami – środowiskiem naukowym, medycznym, farmaceutycznym i przemysłem biotechnologicznym oraz z partnerami biznesowymi.

W zeszłym roku firma obchodziła 50 lat od wynalezienia przez Eppendorf pierwszej pipety tłokowej, która zrewolucjonizowała technikę pracy w laboratorium.
Blisko pięćdziesięcioletnią historię mają również wirówki firmy Eppendorf, z których pierwsza miała swoją premierę w 1964r.

Portfolio produktów firmy Eppendorf obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny nauk biologicznych. Oprócz wspomnianych już pipet i wirówek, zawiera dozowniki, materiały zużywalne, systemy automatycznego pipetowania, amplifikacji DNA metodą PCR, mikromanipulatory komórkowe i elektroporatory. Cennym uzupełnieniem tej oferty są produkty amerykańskiej firmy New Brunswick Scientific, która wchodzi w skład grupy, znajdujące szerokie zastosowanie w dziedzinach związanych z hodowlami tkankowymi, przechowywaniem komórek, oraz w przemyśle biotechnologicznym.

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie firmy: www.eppendorf.pl

Liczymy na aktywną współpracę z Eppendorf Poland Sp. z o.o. oraz pomoc przy realizacji celów na drodze rozwoju nauki i świadczeń w zakresie diagnostyki laboratoryjnej w Polsce.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *